تبلیغات
وبلاگicon
ققنوس در آتش - بهترین‌های «گی دو ماپاسان» به ایران رسید
 

بهترین‌های «گی دو ماپاسان» به ایران رسید

نوشته شده توسط :مصطفی غلامی
دوشنبه دهم مردادماه سال 1390-10:46


«اولین برف و داستان‌های دیگر» مجموعه دوازده داستان كوتاه به قلم گی دو ماپاسان، نویسنده فرانسوی، با ترجمه مهدی سحابی، مترجم فقید، منتشر می‌شود. مجموعه‌ای كه به گمان مترجم جز شاهكارهای ادبی این نویسنده فرانسوی به شمار می‌روند.

 

 گی دو ماپاسان


به گزارش خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا)، مهدی سحابی این مجموعه را از میان 200 داستان كوتاه ماپاسان انتخاب كرده است؛ نویسنده‌ای كه با داستان‌های كوتاهش در جهان شناخته شده و برخی او را «پدر داستان كوتاه نویسی مدرن» می‌دانند.

 

داستان‌های ماپاسان تنوع موضوعی زیادی دارند و از روایت‌هایی به شدت واقع‌گرایانه گرفته تا داستان‌هایی تخیلی را می‌توان در آثار او یافت. ویژگی اصلی بیشتر داستان‌های این نویسنده، ایجاز و پایان‌های مناسب وی است و در بیشتر آثار او می‌توان نشانی از جنگ‌های فرانسه، تقبیح جنگ و كشتار غیرنظامیان بی‌گناه را یافت.

 

از این نویسنده كه در سال 1893 میلادی و در سن 43 سالگی درگذشت، 6 رمان، شانزده مجموعه داستان كوتاه، سه سفرنامه و یك دفتر شعر باقی مانده كه از میان آن‌ها آثاری چون «تپلی و چند داستان دیگر»، «پنجره»، «تنهایی» و «دو دوست» به فارسی برگردانده شده‌اند.

 

مهدی سحابی، مترجم فقید این آثار، در آبان سال 1388 از دنیا رفت. وی با ترجمه آثاری چون «در جستجوی زمان از دست رفته»، «بارون درخت‌نشین» و «آب، بابا، ارباب» در ایران شناخته شده است. انتشار مجموعه داستان‌های كوتاه ماپاسان توسط نشر مركز پی‌گیری می‌شود و از آخرین ترجمه‌های سحابی است که حالا با گذشت نزدیک به یک سال از مرگ او، روانه بازار کتاب خواهد شد.دنبالک ها: ایبنا 


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


صفحات جانبی:


آخرین پستها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


 
مرجع ابزارهای وبلاگ نویسان
مرجع ابزارهای وبلاگ نویسانابزارهای متنوع وبلاگدریافت کد لودینگ برای وبلاگ
br